Akbank Kredi Kartımı İnternet Alışverişine Nasıl Açabilirim?


Eğer interneti kullanarak alışveriş yapma gibi bir düşünceniz varsa öncelikle kartınızı internet alışverişlerine açtırmanız gerekmektedir. Akbank Axess kredi kartı ile milyonlarca kart müşterisine hizmet sunmaktadır. Ayrıca bankada mevduatı olan vadesiz kartlar aracılığı ile de internet üzerinden alışveriş yapmak mümkündür. BDDK yani Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından 7052 sayılı kurul kararı ile birlikte 31 Ocak 2018 tarihinden itibaren internet üzerinden alışveriş gerçekleştirilmesi için kart sahiplerinin onay vermesi gerekmektedir. Özellikle son dönemlerde gittikçe artış gösteren internet kart dolandırıcılığı olaylarının önüne geçebilmek için BDDK tarafından bu uygulama işleme konulmuştur.

Akbank İnternet Alışverişini Nasıl Açabilirim?

Akbank World Kredi kartına veya banka kartına sahipseniz bunları internet üzerinden alışverişe açtırabilmek için SMS aracılığı ile onay mesajı göndermek zorundasınız. Bankanızda tanımlı olan cep telefonu numaranızdan büyük harflerle İNTERNET yazıp 8885’e ücretsiz sms yollayın. Böylece kolay bir şekilde kartlarınızı internete açabilirsiniz ve sonrasında internet üzerinden alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca Akbank Direkt uygulamasını kullanarak veya 444 25 25 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak kart tercihlerinizi de farklı şekilde belirleme imkanına sahip olabilirsiniz.


Kartımı İnternet Üzerinden Alışverişe Açtırmak İstemiyorum

Kredi kartlarınızı ya da banka kartlarınızı internet üzerinden alışverişe açtırmak için onay vermemeniz halinde hiçbir şekilde e-ticaret sitelerinden ürün alışverişi gerçekleştiremezsiniz. Fakat normal alışverişlerinizde hiçbir sorun meydana gelmeyecektir. Eğer sizler de pek çok kişi gibi internetten alışveriş yapmanın güvenli olduğunu düşünmüyorsanız kartlarınızı internet alışveriş onaysız şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu durumun, kart ücreti, puanlar, ödül ile kampanyalara hiçbir şekilde etkisi bulunmamaktadır. Yalnızca yukarda da belirttiğimiz gibi kartlarınızı internet üzerinden alışverişe kullanamayacaksınız.

İnternet Üzerinden Alışveriş Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Eğer kredi kartlarınızı ya da banka kartlarınızı internet alışverişlerinde aktif bir şekilde kullanıyorsanız gelen ekstrelerinizi düzenli bir şekilde kontrol etmenizde fayda vardır. İnternette bulunan sanal harcama limitini istediğiniz miktarda ayarlayarak kendinizi bir nebze de olsa güvende tutabilirsiniz. SSL sertifikası artık çok kolay bir şekilde alınabilindiği için bazı tehditler ile karşı karşıya kalabilirisiniz ve bundan dolayı SSL sertifikasına sahip güvenli gibi görünen bazı ticaret siteleri sizlere ciddi anlamda maddi ve manevi zararlar verebilir. Bundan dolayı internet üzerinden alışveriş yapacağınız zaman site adresleri ile güvenilirliklerine dikkat etmeniz gerekmektedir. 3D Secure işlemleri ne olursa olsun kullanılmalıdır. Kapıda ödeme imkanı olan sitelerden alışveriş yapmak sizler için daha yararlı olacaktır. Alışveriş yaparken sizlerden kart bilgilerinizi vermenizi talep eden kişilere hiçbir şekilde güvenmeyin ve kişisel bilgilerinizi asla göndermeyin. İnternet üzerinden alışveriş yapacağınız zaman güvenli ödeme seçeneklerini kullanmaya özen gösterin.

Sizlere Akbank Kredi Kartımı İnternet Alışverişine Nasıl Açabilirim? konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: kartı internet alışverişine açma, axess internet alışveriş açma, akbank kredi kartımı internet alışverişine nasıl açabilirim


Akbank Kredi Kartımı İnternet Alışverişine Nasıl Açabilirim? | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: