Akbank EFT Saatleri 2021


Kendi bankanızdan bir diğer bankaya yapmış olduğunuz para transferine EFT adı verilir. Hesap numarası ile IBAN tarafından yapılmış olan ödemeler EFT olarak adlandırılır. EFT yaptığınız zaman transfer ettiğiniz para alıcının hesabına yatmadan önce diğer banka çalışanı tarafından denetlenmektedir. Denetim yapıldıktan sonra herhangi bir usulsüzlüğe rastlanılmaz ise EFT işlemine onay verilir. Göndermiş olduğunuz paranın alıcının hesabına aynı günde yatmasının istiyorsanız Akbank’ın EFT saatleri dahilinde bu transferi yapmış olmanız gerekecektir. Yoksa göndermiş olduğunuz para bir sonraki iş günü diğer banka çalışanının onayına kalacak ve bundan dolayı sonraki gün diğer hesaba para yatacaktır.

Akbank EFT İşlem Saatleri

Akbank’ın EFT saatleri 09.00 ila 16.00 saatleri arasında yapılmaktadır. Bu saatlerin haricinde yapmak istediğiniz para transferi bir sonraki iş gününe kalacaktır. Yarı gün tatil olan bir günde EFT işleminizi gerçekleştirmek istiyorsanız saat 09.00 ila 11.00 arasında EFT işleminizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Not: Akbank hesabınız ile 16.00 ila 17.00 saatleri arasında yapmak istediğiniz ve ertesi güne ertelemek istemediğiniz EFT işlemleriniz ekstra hizmet kapsamına girmektedir ve geç EFT işlem ücreti adı verilmektedir. Bu işlemden 5 – 8 TL arasında ekstradan transfer ücreti alınmaktadır.

EFT Hesaba Ne Zaman Geçer?

Akbank aracılığı ile yapmış olduğunuz EFT işleminiz mesai saatlerindeyse ve yukarıda yazmış olduğumuz saatler dahilinde yapılmaktaysa diğer banka hesabına geçme süresi 5-30 dakika içerisinde gerçekleştirilecektir.

Akbank EFT sorgulama Nasıl Yapılır?

Akbank hesabından EFT saatlerinde yapmış olduğunuz para transferi işleminiz eğer 5 dakika ile 30 dakika içerisinde diğer bankaya geçmediyse, internet bankacılığı ile telefon bankacılığı aracılığıyla, 444 2 525 numarasından veya size en yakın Akbank şubesine giderek sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığını kullanarak yaptığınız kontrolden sonra paranız yerine ulaşmadı ise hemen bankanın şubesine gitmelisiniz veya telefon bankacılığı aracılığı ile paranızın durumunu takip etmeniz sizler için daha iyi olacaktır.


EFT’nin Ulaşmama Nedeni?

Eğer Akbank EFT saatleri içerisinde başka bankaya para transferi gerçekleştirdiyseniz ve 30 dakika geçmesine rağmen para hala diğer bankaya geçmediyse hatalı bilgi girip girmediğinizi kontrol etmelisiniz. Müşteri adı soyadını eksiksiz şekilde yazmalısınız. Banka ve il, ilçe şube kodunu doğru şekilde girmelisiniz. Bütün bunları girmiş olsanız bile, T.C. kimlik numarası birçok banka için zorunlu olmasa bile, EFT işleminin onaylanması sırasında problem meydana gelmemesi için T.C. kimlik numaranızı girmeniz doğru olur. Bütün bunları doğru girdiğiniz halde hala sorun varsa bu sefer parayı göndereceğiniz kişi kendi bankası ile probleminin olup olmadığını sorgulatması gerekir. Unutmamanız gereken bir husus ise bu adımlar her ne kadar bütünüyle sanal bir ortamda gerçekleşiyor gibi olsa da hem kontrol hem de onay işlemleri el ile yapılmaktadır. Hata yapma olasılığı yüzde 1 olsa bile bulunmaktadır. Bundan dolayı ne olursa olsun bankanız ile görüşmenizde yarar vardır.

Akbank dışında birçok bankada bizlere EFT imkanı sunar. Bunlar;

Sizlere Akbank EFT Saatleri 2021 konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: eft, akbank para transferi, eft saatleri


Akbank EFT Saatleri 2021 | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: