Akbank Borç Kapatma Kredisi 2020


Sizlerde bilirsiniz ki, toplumumuzda farklı bankalara kredi borcu olan birçok kişi bulunmaktadır. Bu kredi borçlarını zaman geçtikçe ödemekte güçlük çekilmektedir. Bu sebeple birçok banka borçları erken kapatma kredisini müşterilerine sunmaktadır. Kredi borcunu erken kapatmak yaşanılabilecek olan sorunları ortadan kaldırmaktadır. Yani, bizim bir bankaya kredi borcumuz var ve ödeme tutarı çok yüksek. Bu tutarı ödeyemediğimiz için, her ay taksitler üst üste biner. Borç kapatma kredisi ödeyemediğimiz kredileri erken süre zarfı içinde kapatırız. Bunun dışında krediyi ödeyemediğimiz için kredi notumuz düşer. Eğer kredi notumuz bir kere düşerse, bunu yükseltmek hiçte kolay olmayacaktır. Bunun yanında bankaların gözünde kötü bir izlenim bırakırız. Kredi Notu konumuza göz atabilirsiniz.
Birkaç yere borçlu olmak yerine, yalnızca bir bankaya borçlu olmak ve tek bir banka ile muhatap olmak için borç kapatma kredisi çekilir. Borç kapatma kredisi veren Akbank, uygun kredi koşullarıyla bu hizmeti vermektedir. Bu krediye başvuru yapmak için şubeye gitmeniz gerekmektedir. Şubelerdeki müşteri temsilcisinin sizlere vereceği formu doldurarak, borç kapatma kredisine başvuru sağlayabilirsiniz. Bunun yanında 444 25 25’i arayarak veya https://www.akbank.com internet sitesi üzerinden de borç kapatma kredisine başvurmanız mümkündür. Başvuru için mobil bankacılık uygulamasından da yararlanabilirsiniz.
Bankalar ile olan geçmiş ve mevcut ilişkinize göre, banka sizden evrak veya kefil isteyebilmektedir. Özellikle diğer bankalara gecikmiş borcunuz varsa, bu durumda banka sizden muhtemelen kefil ve gelir belgesi isteyecektir. Fakat henüz diğer borçlu olduğunuz bankalarla bir problem yaşadıysanız, çekeceğiniz tutarda göz önüne alınarak banka sizde kefil veya gelir belgesi istemeyecektir.
Borç kapatma kredisi çekmek için, kredi çekeceğiniz bankanın müşteri olma şartı bulunmamaktadır. Yani bankanın mevcut müşterisi olmasınız da, borç kapatmak kredisi çekebilirsiniz. Her ne kadar bankalardan kredi çekmek için müşteri olma şartı aranmasa da, bankaların müşterilerine daha fazla avantaj sunduğu da unutulmamalıdır.


Akbank Ne Kadar Borç Kapatma Kredisi Veriyor?

Bankların kredi verirken değerlendirdiği bir takım faktörler vardır. Bunların en başını kredi notudur. Her zaman aktardığımız gibi kredi notu çok önemlidir. Kredi notunuzun yüksek olması halinde, Akbank’tan yüksek tutarlı borç kapatma kredisi çekebilmeniz mümkündür.
Akbank borç kapatma kredisini 12 ay vade şeklinde belirlenmiştir. Aşağıda sizler için hazırladığımız örnek tablo yer almaktadır.

Kredi TutarıKredi Vadesi (Ay)Aylık TaksitFaiz OranıGeri Ödenecek Toplam Tutar
10.000 12 940,96 TL1,60%11.291,48 TL
20.000 12 1.881,91 TL1,60%22.582,95 TL

Sizlere Akbank borç kapatma kredi hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: akbank borç kapatma kredisi, borç kapatma kredisi, borç kapatma kredisi faiz oranı, borç kapatma kredisi veren bankalar


Akbank Borç Kapatma Kredisi 2020 | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: